Sıkıntı Büyük: Honda 500 Bin Aracını Geri Çağırmak Zorunda Kaldı!

Ünlü otomobil üreticilerinin, çeşitli sorunlar sebebiyle geçmişte sattığı araçlarını geri çağırması zaman zaman yaşadığımız bir durum. Geçmişte sahiplerine teslim ettiği otomobillerini geri çağırmak zorunda kalan son firma ise Honda oldu. Ancak şirket, daha öncesinde tanık olduğumuz geri çağırma işlemlerine kıyasla çok daha fazla aracını fabrikalara taşıyor. Peki şirketin 500 bin vasıtasında yaşanan sorunun nedeni ne?  Detaylar haberde.

564 bin araç fabrikalara geri dönüyor.

Japonya merkezli otomobil devi Honda, son bilgilere göre yaklaşık 564,000 aracını geri çağırmaya karar verdi. Bu geri çağırma işlemi, 2007 ile 2011 yılları arasında ABD’de üretilen CR-V modellerini kapsayan işlemin sebebi ise birçok kişiyi şaşırttı.

CR-V modelleri buz çözücü maddelerden zarar görüyor.

Şirket tarafından yayınlanan rapora göre, 500 bini aşkın CR-V modeli, buz çözücü maddelerden dolayı pencere çerçevelerinde korozyon yaratıyor. Geçtiğimiz dönemde Kanada’daki otomobillerinde de aynı sorunu yaşayan şirket, mevcut problemden henüz kurtulamadı.

Kullanıcılar yaşanan sorunlardan şikayetçi.

Eylül 2018 ile Mart 2023 arasında bu sorun ile ilgili 61 müşteri şikayeti aldığı belirtilen Honda, geri çağırma işlemi ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Yapılan planlamaya göre yetkili servisler, geri çağırılan araçları korozyon açısından inceleyecek ve arızalara karşı koruma sağlamak için bir takviye elemanı takacak ya da sorunun çok ilerlediği araçları geri almayı teklif edecek.

Araç onarımları Mayıs’ta başlayacak.

8 Mayıs’ta başlaması beklenen geri çağırma işlemlerinin ABD’nin Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, New Hampshire, New Jersey, New York, Ohio, Pensilvanya, Rhode Island, Vermont, Virginia, West Virginia, Wisconsin ve Washington D.C. eyaletlerini kapsayacağı açıklandı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Honda, CR-V modellerindeki sorunu düzeltebilecek mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir