Muharrem İnce’den ‘Millet İttifakı’ yorumu: Altılı, yedili, karışık…

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Maraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Dörtyol ilçesinde esnafı ve çadır kentleri ziyaret etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, daha sonra İskenderun ilçesine geçen Muharrem İnce, çadır kentte iftarını bir ailenin çadırında yaptı.

İftarın ardından gazetecilere açıklama yapan İnce, depremin ardından Hatay’a altıncı gelişi olduğunu söyledi.

Deprem sonrasındaki sürecin kötü yönetildiğini belirten İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda çocukların barınmasından eğitimine önemli adımlar atacağını ifade etti.

İktidarı ve Millet İttifakı’nın eleştiren İnce, şöyle devam etti:

“Altılı Masa hiç güven vermiyor bana. Her an patlayacak bir dinamit gibi. Altılı, yedili, karışık. Kaçlı olduğu da karışık. Oradan da iş çıkmaz. Oradan beceri çıkmaz, ortaklık çıkmaz. Ne yapacaklar? Yani Libya tezkeresi geldiğinde CHP ‘hayır’ verecek, İYİ Parti ‘evet’ verecek. Ne olacak? Hiçbir şey olmaz. Onun için biz bu memlekete bir üçüncü seçeneğiz. Memleket Partisi olarak, Muharrem İnce Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayıdır. Onlar on yedi tanesi bir yerde, on tanesi bir yerde, biz sadece bir partiyle kadrolarımızla seçime giriyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir