AK Parti İstanbul Mitingi nerede ve saat kaçta? Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne nasıl gidilir?

AK Parti’nin İzmir ve Ankara mitingleri büyük bir coşkuya sahne oldu. 7’den 70’e vatandaşların hınca hınç doldurduğu miting alanlarında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlara hitap etti. Hem Türkiye’ye hem de dünyaya mesaj verdi. Şimdi sırada yüzyılın mitingi olarak adlandırılan İstanbul mitingi var. Peki AK Parti İstanbul mitingi nerede, saat kaçta?

AK PARTİ İSTANBUL MİTİNGİ NEREDE YAPILACAK?

Cumhur İttifakı’nın ortak katılımıyla 7 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek mitinge Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ev sahipliği yapacak.

 Yüzyılın Mitingi için tarihi katılım beklendiğinden, Yenikapı Miting Alanı’ndan yaklaşık 1,5 kat daha büyük olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi milyonlarca kişiye ev sahipliği yapacak.

MİTİNG ÖNCESİ HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR!

İstanbul Teşkilatı, tarihi miting öncesi hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Halkın davet edilmesinden miting alanının süslenmesine, ulaşım hizmetinden ikramlara kadar her detay için titizlikle çalışılıyor. Türkiye Yüzyılı’nın arifesinde gerçekleştirilecek “Yüzyılın Mitingi”nde tarihi fotoğraf için AK Parti İstanbul Teşkilatı adeta seferberlik ilan etti. 

2023 seçimleri için uzun süredir saha çalışmalarını sürdüren İstanbul Teşkilatı; ‘Yüz Yüze 100 Gün’, ‘İstanbul’un Sözü: Birlik İrade Zafer”, “Nef Stadyumu’nda 100 Bin Sandık Görevlisiyle Buluşma” , “Sokak Bazlı Hane Ziyaretleri” ve ilçelerde adeta mitinge dönüşen toplu açılış törenleri gibi başarılı saha çalışmalarını “Yüzyılın Mitingi” ile taçlandırmayı hedefliyor.

ATATÜRK HAVALİMANI MİLLET BAHÇESİ MİTİNG ALANINA NASIL GİDİLİR?

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nden geçen İETT otobüs hatları;

  • 72T Yeşilköy – Taksim

  • 94Y Yeşilpınar – Bakırköy

  • 98H Metrokent – Bakırköy 

  • 98S K.S.S Hastanesi – Bakırköy

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne en yakın Marmaray istasyonu;

  • Marmaray (Ataköy-Pendik), Marmaray (Halkalı-Gebze)

  • Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne en yakın metro durağı; M1A.

  • Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne en yakın minibüs hattı

  • A-04 ve A-31 Minibüsleri 

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne Metro ve Metrobüs ile nasıl gidilir?

Atatürk Havaalanı’na trafiğin yoğun olduğu saatlerde ulaşabilmek için Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmak en mantıklı seçenektir. Yenikapı’dan başlayıp Atatürk Havaalanı’nın içine kadar giden bu metroya Yenikapı’dan binmek yerine Zincirlikuyu-Avcılar Metrobüs hattını kullanıp, Ataköy Şirinevler metrobüs durağında inerek geçiş yapmak da efektif bir yöntemdir. Aynı şekilde metrobüs Yenibosna durağı da metrobüsten metroya yaya olarak geçiş yapmak için kullanılabilir.

Avrupa yakasından Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne Marmaray ile nasıl gidilir?

Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile gitmek de oldukça zaman kazandıran bir yöntemdir. Sirkeci civarındaysanız Marmaray hattının Sirkeci durağından binip Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Asya yakasından Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne Metro ve Metrobüs ile nasıl gidilir?

Söğütlüçeşme-Avcılar Metrobüs Hattı’nı kullanıp Ataköy-Şirinevler durağında Yenikapı-Atatürk Havaalanı Metrosu’na geçiş yapmak daha hızlı bir seçenektir. Benzer bir şekilde Marmaray hattı ile Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından Yenikapı’ya kadar gidilerek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapılabilir. Bu güzergah Kadıköy-Kartal Metro Hattı’na yakın oturan Anadolu Yakası sakinleri için de Atatürk Havaalanı’na ulaşmak için en mantıklı yöntemdir.

Kadıköy’den Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne nasıl gidilir?

Kadıköy’den Atatürk Havalimanı’na Marmaray ile gitmek de oldukça zaman kazandıran bir yöntemdir. Üsküdar veya Ayrılık Çeşmesi durağından, Marmaray hattı ile Yenikapı’ya kadar giderek, buradan Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’na geçiş yapabilir, Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir